Kungliga Vitterhetsakademin

Arbetande ledamöter­

Alla A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
  1. Palme, Joakim
    Invald 2009-11-03 (491, Ha)
    Professor i statskunskap vid Uppsala universitet, VD för Institutet för Framtidsstudier.
    joakim.palme@statsvet.uu.se
  2. Persson, Johannes
    Invald 2018-06-05 (518, Ff)
    Professor i teoretisk filosofi vid Lunds universitet.
    johannes.persson@fil.lu.se
  3. Persson, Torsten
    Invald 2011-10-04 (496, Ha)
    Professor i nationalekonomi vid Stockholms universitet.
    torsten.persson@iies.su.se
  4. Piltz, Anders
    Invald 2001-03-06 (457, Ff)
    Professor i latin vid Lunds universitet.
    Anders.Piltz@klass.lu.se
  5. Prawitz, Dag
    Invald 1987-06-02 (399, Ff)
    Professor i teoretisk filosofi vid Stockholms universitet.
    dag.prawitz@philosophy.su.se
  6. Price, Neil
    Invald 2020-11-03 (523, Ha)
    Professor i arkeologi vid Uppsala universitet.
    neil.price@arkeologi.uu.se
Till startsidan
Instagram
Twitter
Facebook
Digitaltmuseum
My newsdesk

Kungl. Vitterhets Historie och Antikvitets Akademien

Telefon: 08-440 42 80

E-post: kansli@vitterhetsakademien.se


Besöks- och leveransadress:
Villagatan 3, 114 32 Stockholm


Integritetspolicy/GDPR

Postadress:
Kungl. Vitterhetsakademien
Box 5622
114 86 Stockholm


Fakturaadress:

Kungl. Vitterhetsakademien
Kund-Id:PDC 7237
FE595
105 69 Stockholm

 

Bankgiro: 535-3552


© 2020 KUNGL. VITTERHETSakademien